конспект. Математика 2 клас


Тема. Повторення вивчених таблиць множення і ділення на 2 дії за поданим  виразом. Знаходження значень виразів із буквою.
Мета. Повторити таблиці множення і ділення на 2 і 3; закріпити розв'язування прикладів  на дві дії за поданим виразом; повторити назви компонентів  при множенні і діленні; формувати уміння знаходити значення виразів із буквою; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, уяву; виховувати любов до математики, почуття відповідальності за роботу в колективі.
Обладнання: індивідуальні картки, Веселий годинник, карта подорожі, схеми до задач, фішки (кораблики).
   Тип уроку: закріплення знань, умінь, навичок.
   Література:
1. Богданович М.В. Математика: Підручник для 2 кл. – К.: Освіта, 2002. –  С. 130 -131.
                                                                                                  
                                             Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
       1. Привітання
- Встали всі рівненько!
- Добрий день! Сідайте!
- Сьогодні урок математики проведу з вами я, а звати мене - Оксана Степанівна.
2. Організаційна хвилинка
- Дітки, посміхніться, «зніміть» посмішку зі свого обличчя долонею і «киньте» своєму сусідові . «Спіймайте» посмішку, «прикрасьте» нею своє обличчя.
ІІ. Актуалізація опорних знань, перевірка домашнього завдання.
- А тепер відкрили свої зошити, і скажіть, що вам було на домашнє завдання? (Задача 779, приклади 780)
- Спочатку перевіримо як ви виконали задачу
- Скільки всього рибин упіймали хлопці? (21 рибину)
- А як ви це дізналися? (Додали рибини, що упіймав перший і другий хлопчик)
- Скільки рибин було у кожній частині? ( 7 рибин)
- Як ви це дізналися? (21 : 3 = 7)
- То скільки рибин хлопці віддали дівчинці? ( Хлопці віддали 7 рибин)
- У всіх так вийшло?
- Так, правильно, із задачею ви справилися! Молодці!
    Наступні у нас приклади. Всі знайшли в себе в зошиті виконані вдома приклади. Подивіться уважно на дошку, із запропонованих чисел назвіть ті, які є відповідями до ваших прикладів.
    
66

Пятно 1: 66

 37                  91                   25                  7                      5                      26                     
              
               0    

- Хто вже знайшов перше число? (37)
- Так, зачитай нам цей приклад.(3×9+ 9+1 = 37)
- А в нас тільки один приклад з такою відповіддю? (ні є ще один).Зачитай нам його (21 : 3 + 21 + 9 = 37)
- У всіх така відповідь? (так)
- Хто вже знайшов друге число? (7)
- Зачитай нам цей приклад (3×7 - 7 -7 =7)
- Так, правильно, молодець! У всіх така відповідь? (так)
- І залишилося в нас останнє число, яке це? ( це 5)
- Так, правильно, зачитай нам цей приклад ( 24 : 3 - 8 + 5 = 5 )
- Учні, у всіх така відповідь? (так)
- Молодці! Всі справилися з домашнім завданням!

2. Робота на індивідуальних картках.
  Зараз я вам роздам індивідуальні картки з листочками, на листочках зверху напишете своє призвіще, ім'я і номер картки.
Картка 1.
 1. Обчислити
 18 : 3 + 26 = 32                                  24 : 3 + 48 = 56
  3 • 2 + 42 = 48                                   2  • 9 + 53 = 71
 2. Задача.
У 3 квочок по 9 курчат, а в 2 качок по 8 каченят. Скільки дітей у квочок і качок разом?
1). 3 • 9 = 36 (к.) – у 3 квочок
2). 2 • 8 = 16 (к.) – у 2 качок
3). 36 + 16 = 32 (д.)- разом дітей у квочок і качок
Відповідь: у квочок і качок разом 52 діти.   

Картка 2
1. Порівняти.
21 : 3 =  14 : 2                             5 • 3   >   2 • 7
======
Подпись: ======6 • 2  =  3 • 4                              18 : 2   >   18 : 3
2. Задача.
27 м тканини розрізали на куски, по 3 м у кожному. Скільки отримали кусків?
 ( 27 : 3 = 9 (к) )
Відповідь: отримали 9 кусків тканини.

Картка 3
1. Обчислити
12 : 3 + 76 = 80                                  2 • 6 – 11= 1
3 : 3 + 46 = 47                                    3 • 3 – 8 = 1
2. Задача.
Стрічку розрізали на 2 частини, по 8 м у кожній, і ще залишилося 5 м. Якої довжини була стрічка?
(2 • 8 + 5 = 21 (м) )
Відповідь:стрічка була завдовжки 21 м.
3. Усні обчислення
    - Сьогодні у нас з вами буде цікавий і незвичний урок. Ми відправимось у подорож по Математичному океану (прикріплюю карту подорожі), побуваємо на різних математичних островах. Але разом з нами в подорож дуже хочуть поїхати ось ці казкові герої (показую на «Чіпа і Дейла») ви мабуть вже здогадались хто вони, але вони так спішили до нас на урок, що виконуючі деякі приклади зазнали невеличких труднощів у їх розв’язанні, і вони просять вашої допомоги. Тож допоможемо нашим героям розв’язати приклади?

10 : 2 + 32 =  (37)                                              3 · 4 – 7 =    (5)
12 : 2 + 18 =  (24)                                             6 : 2 + 15 =  (18)
15 : 3 + 45 = (50)                                              2 · 9 – 6 =  (12)
                                                              
       - Молодці, ми допомогли годиннику виправити час і будемо знати час точного відправлення у подорож . Але ж на чому ми будемо подорожувати?    А це, ви дізнаєтесь, коли обчислимо приклади, а результати замінимо буквами.
    
30
Б
24
К
6
М
29
Ь
3
Ш
10
Р
20
О
52
С
14
А
65
П
8
Л
26
Е
2 • 6 + 12 =  (24 - К)
3 • 5 + 5 =    (20 - О)
16 : 2 + 2 =  (10 - Р)
14 : 2 + 7 =  (14 - А)
3 • 8 +6 =     (30 - Б)
21 : 3 +18 = (26 - Е)
2 • 9 - 10 =   (8 -   Л )
18               : 2 + 21 = (29 - Ь)
      - Молодці, розшифрували що ми здійснимо подорож на кораблі. Отож, годинник у нас вже працює правильно, транспорт ми маємо, тож можемо вирушити у подорож!                                                    

ІІІ. Оголошення теми і завдань уроку.
     Ось і прийшов наш час відправлення корабля по Математичному океану. Ми побуваємо на різних математичних островах на яких вдосконалимо вже вивчені таблиці множення і ділення на 2 і 3, навчимось знаходити значення з буквенними виразами. А за правильно виконані завдання будете отримувати кораблики і в кінці уроку визначимо хто був найкращим капітаном нашого корабля.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
-         Ну що ж, готові до подорожі? Отже, вирушаймо!
1 зупинка - це острів  "Геометричний".
    Відкрили свої зошити, пропустіть від поля 10 кліток, і 4 клітинки вниз від домашнього завдання. Запишіть сьогоднішню дату і класну роботу. Сьогодні в нас 4 квітня. Не забудьте при написанні сидіти рівненько, лівою рукою тримати край зошита. Пишемо акуратно, каліграфічно, правильно.
- Всі написали дату й класну роботу? Хто написав відклали ручки і сіли рівненько, щоб я бачила.
  Тепер відкрили свої підручники на ст. 130, знайшли Задачу 781 (7-8-1). Виконаємо її усно.
- Всі знайшли?
- Будь ласка, зачитай нам умову задачі (учень зачитує завдання)
 Задача 781.
Периметр рівностороннього трикутника - 18 см. Знайди довжину однієї сторони цього трикутника.
  - Який це рівносторонній трикутник? (це трикутник в якого всі сторони рівні)
- Що нам сказано в умові задачі? ( що Р = 18 см)
- Що потрібно знайти? ( довжину однієї сторони трикутника)
- Як нам знайти довжину однієї сторони рівностороннього трикутника? (потрібно 18 : 3 = 6)
- А чому ділимо на 3? (тому, що в рівностороннього трикутника є 3 сторони і вони  всі рівні)
- То яка довжина однієї сторони трикутника? (6 см)
- Молодці, ось ми і побували на першому острові. Вирушаємо далі, і потрапляємо на  острів "Тренувальний", а тут у нас математичний диктант. Тож записуємо в зошиті М. д.
- Я буду зачитувати вам завдання, а ви повинні в зошиті через клітинку записати тільки відповіді. (1 учень працює біля дошки).
Математичний диктант.
1) Частку чисел 18 і 3 збільшили на 6. (12)
2) Суму чисел 9 і 15 поділили на 3. (8 )
3) Добуток чисел 6 і 2 поділити на 3. (4)
4) Добуток чисел 6 і 2 зменшити на 3. (9)
12  8  4  9
 - А тепер звіримо наші результати. ( я зачитую правильні відповіді а учні звіряють, той у кого буде все правильно отримує фішки)
- На цій зупинці ми добре попрацювали, тож відправляємось до наступного острова. А це в нас острів - "Практичний".
- Всі знайшли в підручнику вправу 783. (Зачитую завдання)
   Накресли відрізок завдовжки 15 см і поділи його на 3 рівні частини.
- Отже учні, що нам потрібно зробити?
- А як нам рівно поділити відрізок на 3 частини? (потрібно 15: 3)
- Скільки сантиметрів вийшла кожна частина (5 см)
- То що нам потрібно спочатку зробити? (накреслити відрізок 15 см)
- А потім? ( поділити цей відрізок на 3 частини, кожна частина завдовжки 5 см.)
    - Молодці! Записуємо по середині Завдання 783. Записали? Тепер беремо всі олівці і лінійки і креслимо в зошитах відрізок завдовжки 15 см. Накреслили? (...) Тепер ділимо його на 3 частини. Скільки см має бути кожна частина? (5) Так і ділимо на 3 частини по 5 см кожна.
 


                    5 см
- Хто вже накреслив, поставив олівці з рук і сів рівненько.
І з цим завданням ми справились, вирушаємо на наступний острів. Наступний острів називається "Творчий"
Всі знайшли в підручнику Задачу 784 (учень зачитує умову)
- Дітки, що нам сказано в умові? (що потрібно скласти задачу за виразом). Це завдання ми виконаємо поділившись на 2 варіанти (ділю)
1 в. Складає задачу за виразом 3×4 + 7 про саджанці яблунь і груш
2 в. Складає задачу за виразом 12 + (12 - 5) про огірки в ящиках.
- Всі зрозуміли, що потрібно зробити? Тож виконуймо. Хто складе задачу першим піднімає руку.
Орієнтовні умови до виразів.
1)    3×4 + 7
    Діти посадили 4 ряди яблунь по 3 яблуні в кожному і 7 груш. Скільки всього саджанців посадили діти?
Задача 784(1)
   В магазин привезли 2 ящика огірків по 12 кг в кожному. З одного ящика продали 5 кг огірків. Скільки кілограм огірків залишилося в магазині?
- Хто вже склав задачу? Зачитай нам її. Правильно, молодець!
- Давайте запишемо її в зошит. Всі посередині записали Задача 784 (1) і пишемо розв'язання до першої задачі. (Один учень записує на дошці, а інші у своїх зошитах)
                             Задача 784(1)
3×4 + 7 = 19 (с)
Відповідь: всього посадили 19 саджанців.
(Так само виконуємо і записуємо і задачу іншого варіанту.)
                                 Задача 784(2)
12 + (12-5) =19(кг)
Відповідь: залишилося 19 кг огірків.
    Молодці, із завданням цього острова ми справились. Ми вже пройшли великий шлях і трішки стомились тож вирушимо до острова "Відпочинку."
                ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
               А тепер всі дружно встали
                Будемо робити вправи:
               Руки-вгору, руки-вниз.
               І легесенько прогнись.
                Покрутились, повертілись -
                На хвилинку зупинились.
                Пострибали, пострибали.
                Раз-присіли, другий-встали.
               Знов за парти ми сідаєм.
               У мандрівку знов рушаєм.
Ось ми і відпочили трішки на Острові Відпочинку. Вирушаємо далі,- наступна зупинка -   острів «Виразів». Подивіться уважно на нашу карту. Чий це тут прапор майорить? Це ж пірати! Допоможемо врятуватись жителям цього острова? Для цього нам потрібно виконати пірацькі вимоги, а саме розв'язати  Завдання 785 на ст. 131.
    - Всі знайшли завдання 785, на ст. 131. Прочитайте про себе. Що нам потрібно зробити? Так, потрібно замінити букву а цифрою 9 і потім виконати обчислення. (Один учень виходить до дошки і виконує завдання інші записують під коментування в зошити)
(3×9+17=44)
Молодці, справились із вимогою піратів.
 - Увага! Ми наближаємось до останнього острова "Фронтального" Всі знайшли Завдання 786 на ст. 131.(зачитую умову завдання, учні відповідають на запитання усно, тільки в зошити записують приклади.)
- Що нас запитують в першому завданні?
   1. Що дістанемо, коли від суми віднімемо один з доданків?
20 + 60 = 80                     80 – 20 =
- Як називаються компоненти при додаванні? ( перший доданок, другий доданок, сума)
- Що дістанемо, коли від суми віднімемо один з доданків? (інший доданок)
- Із прикладу на яку дію склали приклад на віднімання?
    2. Що дістанемо, коли до різниці додамо від’ємник?
70 – 30 = 40                    40 + 30 =
- Але спочатку скажіть, як називаються компоненти при відніманні?
( зменшуване, від’ємник, різниця)
- Тоді що дістанемо, якщо до різниці додамо від'ємник? (зменшуване)
   3.  Що дістанемо, коли від зменшуваного віднімемо різницю? (від'ємник)
12 – 4 = 8                      40 + 30 =
( Учні слідкують за підручником, і відповідають на запитання)
- Молодці учні, ось ми і побували на всіх островах повертаємось додому.
VI. Підсумок уроку.
- Ось і завершилась наша подорож. Що вам найбільше сподобалось?
Оцінювання учнів. Учні, підрахуйте свої кораблики які ви отримували за завдання.

V. Домашнє завдання.
  - А на домашнє завдання вам будуть Приклади 787. Всі знайшли приклади в підручнику, зрозуміло як її потрібно виконати? Відкрийте щоденники і запишіть домашнє завдання.


Комментариев нет:

Отправить комментарий